Inicjatywa Utworzenie na Białołęce DYŻURU PEDIATRYCZNEGO w ramach Nocnej Pomocy Lekarskiej

środa, Październik 10, 2018 - 13:56
dyżur pedoatru

LINK DO PETYCJI >>

 

Dzięki Państwa zaangażowaniu (podpisy poparcia - ponad 2500 tyś) pod moją Inicjatywą Utworzenia Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej (NPL) od 2014 r. mamy możliwość korzystania z usług medycznych po godzinie 18:00 oraz w soboty, niedziele i święta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) na ul. Milenijnej 4.

Od 1 października 2017 r. Ministerstwo Zdrowia po wprowadzeniu „Sieci Szpitali” zlikwidowało niektóre punkty świadczące nocną i świąteczną pomoc medyczną. Istniała obawa, że i nasza dzielnicowa placówka przejdzie do któregoś z sąsiednich Szpitali (Bielański, Bródnowski lub Praski). Dzięki czujności mieszkańców (za co jeszcze raz Państwu Bardzo serdecznie Dziękuję) udało nam się utrzymać Placówkę i kontrakt na usługi medyczne po godzinie 18:00 oraz w soboty, niedziele i święta został przedłużony.

Kolejnym moim działaniem w tym zakresie jest pozyskanie od NFZ dla NPL specjalisty-Pediatry. Potrzebuję i proszę Państwa o ponowne zaangażowanie i wsparcie abyśmy wspólnie pokazali, że niezbędny jest dla nas, naszych dzieci DYŻUR PEDIATRY po godzinie 18:00 oraz w soboty, niedziele i święta.

W imieniu mieszkańców Białołęki zwróciłam się także do Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia o pilne utworzenie dyżuru pediatrycznego w ramach Nocnej Pomocy Lekarskiej świadczonej na Białołęce w przychodni przy ul. Milenijnej 4. Dlaczego? Ponieważ Białołęka to najszybciej rozwijająca się dzielnica Warszawy. Nigdzie w stolicy, tak szybko jak tu, nie przybywa nowych mieszkańców, nigdzie nie ma też tak wielu rodzin z małymi dziećmi. Dziś liczba mieszkańców Białołęki jest porównywalna z liczebnością takich miast jak Płock, Opole, Gorzów Wielkopolski. Jednocześnie dostęp do lekarza pierwszego kontaktu czy pediatry oraz specjalistów w ramach świadczeń refundowanych przez NFZ jest bardzo utrudniony.

Nocna Pomoc Lekarska na Białołęce funkcjonuje dopiero od 3 lat, mieszkańcy bardzo długo czekali na jej utworzenie. Niestety, nie zapewnia niezbędnego w naszej dzielnicy DYŻURU PEDIATRYCZNEGO. Dlatego wnioskuję o jak najszybsze uruchomienie opieki pediatrycznej w ramach Nocnej Pomocy Lekarskiej na Białołęce.

JEŻELI RÓWNIEŻ UWAŻASZ ŻE DZIELNICA POWINA MIEĆ DYŻUR PEDIATRY W NOCNEJ POMOCY LEKARSKIEJ !!!

PODPISZ!!!